Co oznacza wynik USG jamy brzusznej i obecny płyn?

Witam, moja mama ma kamienia na woreczku żółciowym. Została skierowana na USG, gastroskopie i kolonoskopie. Póki co jest dopiero po USG ale w opisie pojawiła sie informacja że w jamie brzusznej okołowątrobowej w-w jest płyn 3 cm. Wątroba niepowiększona, pozostale narządy też ok. Co oznacza ten płyn? Czy powinna juz robić jakieś dodatkowe badania? Pozostałe badnia dopiero w sierpniu a lekarz jeszcze później.

Konieczna będzie dalsza diagnostyka. 3 cm płynu to nie mało jednak nie wskazuje na żadną konkretną patologię. Proszę wykonać podstawowe badania, konsultację ginekologiczną oraz ocenę u lekarza POZ pracy serca. Proszę pozostać pod opieką lekarza POZ.