Co oznacza wynik USG pęcherzyka żółciowego 74-latki?

usg pecherzyka zolciowego wykazalo konglomerat nieuwapniony w przewodzie zolciowym? Tu?Te znaki zapytania postawil lekarz w opisie. zasugerowal TK.Niepokoja mnie te znaki zapytania, bo ma mi to wyjasnic lekarz pierwszego kontaktu.Skad tak niepewnosc .?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie znaki zapytania stawia radiolog, kiedy nie jest w stanie określić czym dana zmiana jest. Swoje podejrzenia zapisuje ze znakami zapytania, aby lekarz czytający opis wiedział, że musi to rozpoznanie potwierdzić dodatkowymi badaniami. Dlatego została zasugerowana tomografia, która jest dokładniejsza, niż usg. Tu? ze znakiem zapytania oznacza podejrzenie guza (tumor), ale takie badanie nie określa, jaki jest to guz i czy w ogóle. Proszę wykonać dalsze badania.