Co oznacza wynik USG piersi u 32-latki?

Ania, 32 lata. Co dalej? Czy to może być rak piersi? Opis badania USG: Piersi o budowie tłuszczowo-gruczołowej. W PP na godzinie 7/8 (przybrodawkowo) poszerzony przewód mlekowy do szerokości 5mm, wypełniony gęstą treścią - birads IVa. Obustronnie z przewagą strony prawej pojedyncze torbiele o wym. do 4mm - birads II. doły pachowe sonograficznie w granicach normy.

BI-RADS 4: badanie, w którym stwierdza się obecność zmiany wymagającej wykonania biopsji w celu określenia charakteru opisywanej zmiany. Z uwagi na szeroki wachlarz ryzyka złośliwości w tej grupie, autorzy wyodrębnili trzy podkategorię, BI-RADS 4a, 4b i 4c, szacunkowe ryzyko obecności zmiany złośliwej rozkłada się w kolejności: 2-10%, 10-50% i 50-95%. W każdym przypadku zaleceniem będzie wykonanie weryfikacja histo-patologiczna zmiany w biopsji gruboigłowej lub mammotomicznej.