Co oznacza wynik USG piersi u 40-latki?

Witam, dostałam wynik badania mammograficznego i troche sie denerwuje, tym bardziej ze wizyta za miesiac. Bardzo prosze o interpretacje wyniku. Opis brzmi: piersi o bud. tłuszcz.-grucz. z niejednorodnymi zageszczeniami dysplastycznymi. W PP na granicy KG widoczne zacienienie ok. 14mm. W ogonie Spence PL asymetryczne zagęszczenie ok. 13 mm. Mikrozwapnien podejrzanych i pogrubien skóry nie stwierdza się. BIRADS 0. Bylo to moje pierwsze badanie mammogr. Wczesniej mialam usg piersi i nic nie wykazalo. Mam 40 lat.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik oznacza, że do końcowej oceny zmiany w piersi konieczne jest porównanie aktualnego zdjęcia mammograficznego z poprzednim lub wykonanie dodatkowych badań obrazowych, zwykle badania ultrasonograficznego. Nie oznacza to, że zmiana ma charakter złośliwy. U niektórych kobiet ze względu na budowę piersi (więcej tkanki gruczołowej) mammografia nie jest do końca czytelna.
Pozdrawiam