Co oznacza wynik USG szyi 34-latki?

USG szyi.. Poproszę o opinię w sprawie wyników USG.. Tarczyca przy górnej granicy normy wielkości a objętość ok.19 ml. Płat prawy o wymiarach 19x21x54 mm ( 10ml) Płat lewy ok.18x18x56 mm ( 9ml) Jest minimalnie niejednorodna z obecnością nielicznych pęcherzyków koloidowych do ok.2mm Podżuchwowo po prawej niedużo powiększony węzeł chłonny do ok.20x7,5 mm , podobny od prawej ślinianki podżuchwowej ok 18x8,5 mm. Budowa prawidłowa. Czy wyniki są w normie?

Raczej w takim opisie USG tarczycy i węzłów chłonnych nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście interpretacją wyniku musi się zająć lekarz prowadzący najlepiej endokrynolog po skorelowaniu wyniku ze stanem klinicznymi i wynikami badań laboratoryjnych pacjentki (np. poziomami hormonów tarczycy).