Co oznacza wynik USG szyi 41-latki?

Witam, odebrałam opis radiologa USG: powyżej węziny, na tchawicy widoczna lita hipoechogenna zmiana ogniskowa o wymiarach 21x7 mm, nie wykazuje przepływu naczyniowego. Dostałam pilne skierowanie do laryngologa. Czy powinnam sie obawiać? W tym miejscu, gdzie wykryto mi guzka, nawet przy lekkim naduszeniu, bardzo (!) mnie boli. Od jakiś 3 miesięcy mam często chrypke i uczucie "kluchy" w gardle. Dlatego poszłam do lekarza i zlecił mi to USG.... Czekam na odpowiedź, K.

Lek. Michał Lenard

Guzek może się okazać zmianą nowotworową, trudno powiedzieć czy łagodną, czy złośliwą. Sugeruję zgłosić się do laryngologa tak szybko, jak to będzie możliwe. Pozdrawiam!