Co oznacza wynik USG tarczycy 26-letniej kobiety?

witam proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: prawy płat o wymiarach 15x14x40 mm zawiera niejednorodny guzek o przekroju 7x5 mm, z zwapnieniem w ścianie. lewy płat o wymiarach 15x11x38 mm. poza tym struktura obu płatów o nieco obniżonych echa h, nie w pełni jednorodne. więzina 2 mm. Mam 26 lat, czy takie wymiary są dobre, czy taki guzek trzeba zbadać??

Lek. Wojciech Zygmunt

W celu wykluczenia złośliwości guzka konieczne jest wykonanie badania biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej. Należy pamiętać, że najczęściej takie guzki to łagodne gruczolaki, jednak tylko na tej podstawie można wykluczyć jego złośliwość. Poza tym tarczyca w granicach normy, niejednorodne echo może świadczyć o przewlekłym nacieku zapalnym tarczycy. Warto wykonać również oznaczenia hormonalne (TSH, fT4, fT3). Pozdrawiam i życzę zdrowia.