Co oznacza wynik USG tarczycy 35-latka?

Witam Trafiłem do szpitala z bólami głowy, ale można powiedzieć że one ustały. Problem pojawił się w tarczycy po USG, czy może ktoś wyjaśnić mi o co chodzi? Gruczoł tarczowy o prawidłowym położeniu, ruchomości wyraźnie obniżonej echostrukturze ze zmianami wstecznymi pod postacią drobnych zwapnień i zmian bliznowatych. Płat prawy 24x26x42mm, objętości 14ml. W nim kilka o zmiennej echogeniczności drobnych guzków, największy hyperechogeniczny 5.5mm. Płat lewy 20x22x49, objętości 9ml ze słabo zaznaczonymi do 5mm nielicznymi guzkami. Węzina 8mm. Na le gruczołu wzmożona perfuzja naczyniowa. Jego obraz przemawia za przewlekłym stanem zapalnym po obu stronach szyi ku przodowi od włókien mięśnia mos widoczne są jednorodne gładko ścienne hypoechogeniczne węzły chłonne, największy przy lewym kącie żuchwy 14x7mm Mężczyzna 35l

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglada gospodarka tarczycowa w krwi? Konieczna wizyta u lekarza laryngologa i endokrynologa