Co oznacza wynik USG tarczycy 36-latki?

Witam serdecznie.Ponieważ wizyte u endokrynologa ma dopiero w maju i bardzo sie denerwuje prosze o interpretacje wyniku z usg tarczycy Gruczol tarczowy położony prawidłowo, maly, o niejednorodnej strukturze, echogenicznosci obniżonej ze zwloknieniami i bardzo drobnymi ogniskami echoujemnymi Plat prawy 7/9/28 mm Plat lewy 7/6/25mm Grubosc ciesni 1mm Nieopkoja mnie te zwloknienia i drobne ogniska echoujemne dodam ze choruje na niedoczynność tarczycy i Hashimoto od 6 lat

Lek. Wojciech Zygmunt

Niejednorodna echogeniczność tarczycy najczęściej świadczy o przewlekłym nacieku zapalnym, charakterystycznym dla choroby Hashimoto. W miarę postępu choroby przewlekłemu zapaleniu może towarzyszyć włóknienie. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych, więc ryzyko zmiany rozrostowej jest raczej niewielkie. Dla pewności, zalecałbym konsultację wyniku z endokrynologiem.