Co oznacza wynik USG tarczycy 47-latki?

prosze o interpretacje wynikow usg tarczycy usg z dnia 27 marca 2015 wezina grubosci max 2mm plat prawy 28,5x10,5x9,5mm vol 1,5cm3 plat lewy 39x11x10,5mm vol 2,1cm3 gruczol tarczowy niejednorodny w miazszu czesci srodkowej plata prawego hypoechogeniczny guzek o sr 3mm pozatym bez patologicznych zmian ogniskowych wezly chlonne nie powiekszone USG Z DNIA 26 MARCA 2018r ciesn 3mm plat prawy 10x15x41mm V =3,5ml plat lewy 12x12x41mm V=3,0ml gruczol tarczowy hipoechogeniczny niejednorodnej echostruktury z licznymi obszarami o niskiej echogenicznosci obraz moze odpowiadac autoimmunologicznej chorobie tarczycy wezly chlonne nie powiekszone

Lek. Tomasz Budlewski

czy usg było wykonywane przez tego samego lekarza? radiolog czy endokrynolog? konieczna wizyta u endokrynologa aby ustalić dalsze postępować.