Co oznacza wynik USG tarczycy kobiety?

Proszę o interpretację wyniku USG Tarczycy: "tarczyca dwuplatowa, typowo położona, niepowiekszona o wymiarach płat prawy - 15x13x44 mm, płat lewy 14x13x42 m. Cieśń o grubości 4-5 mm. Echostruktura bez zmian o charakterze guzków litych lub większych torbieli - nieznacznie niejednorodna; w obu płatach drobnotorbielowate zwyrodnienia koloidowe - w częsci środkowego płata lewego o śr. 4 mm, w płacie prawym bliżej dolnego bieguna o śr. 3 mm. Nieznacznie wzmożone unaczynienie w badaniu CD. Wzdłuż naczyń szyjnych nie stwierdzono obecności powiększonych węzłów chłonnych. Bardzo dziękuję za opinię

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Oznacza to, że nie ma guzków podejrzanych o nowotwór ale zawsze wynik badania usg powinien ocenić lekarz, który skierował Panią na badanie. Od tego zależy dalsze postępowanie w Pani sytuacji.