Co oznacza wynik USG tętnic szyjnych?

Jak interpretować następujący wynik badania usg tętnic szyi i tętnic kręgowych: Tętnice szyjne morfologicznie w normie.Spektrum prędkości przepływu w tt.szyjnych wspólnych i tt.wewnętrznych w normie.W prawej CCA przepływ 56,26 cm/s,a w lewej 65,43 cm/s.KIM w obu CCA do ok.0,6 mm.W opuszkach drobne blaszki miażdżycowe do ok.0,9 mm w obu CCA,a przepływ w ICA i ECA prawidłowe.Tętnice ICA,ECA,iVA drożne o prawidłowym spektrum i przepływach.Średnica lewej VA ok.4 mm i prawej VA ok. 3,9 mm.Przepływy dogłowowe.Stopień zwężenia łagodny nieco większy po str.lewej do ok.30%.Podejrzenie AZT-z cechami niedoczynności/tarczyca mniejsza,z guzkiem. Mężczyzna 54 lat

Nie napisał Pan z jakiego powodu wykonywano badanie? A to jest istotne. ZMiany miażdżycowe tętnic szyjnych odpowiednie do wielu. Nie kwalifikują się do leczenia operacyjnego. Wskazana statyna i ASA. Przyczyna może być nikotynizm, hipercholesterolemia, nadciśnienie tętnicze, otyłość itp. Wskazana kontrola za rok. Prosze pokazać wynik lekarzowi, który zalecił badanie. Opisano zmiany w tarczycy - wskazana konsultacja endokrynologiczna.