Co oznacza wynik usg u 35-letniej kobiety?

Witam, co oznacza wynik usg : watroba, trzustka i sledziona jednorodn, normoechogeniczne , niepowiekszone i kształtne. W miąższu wątroby brzusznie od wnęki podłużne ognisko hyperechogenne 19*9mm, - przypadk. naczyniak ewentualnie wysepka zwłóknienia . Pęcherzyk żółciowy usunięty , drogi żółciowe i . trzustkowy w normie. PWŻ srednicy 4-5mmm, nerki ,pęcherz w porządku

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W tym badaniu nie znaleziono jakiś zmian podejrzanych, ale zawsze interpretacja zależy od stanu klinicznego pacjenta, dlatego konieczne jest aby zgłosiła się Pani do lekarza prowadzącego z tym wynikiem. Nie da się dobrze zinterpretować wyniku badania usg jamy brzusznej nie znając przyczyny wykonania badania.