Co oznacza wynik wymazu z ucha noworodka?

Witam u mojego 10 dniowego niemowlaka na wypisie ze szpitala napisano przy wymazie z ucha ze jest serratia marcescens liczne. Co to oznacza? Czy cos grozi malemu?

Lek. Michał Lenard

Jest to bakteria, która należy do fizjologicznej flory ludzkiego organizmu, nie stanowi zagrożenia dla osób z prawidłową odpornością. Pozdrawiam!