Co oznacza wynik z badania krwi mojego męża?

Witam.Mam pytanie Mąż ma wynik badania z krwi markera CEA Antygen karcinoembrionalny (CEA) (I53) 1,3 ng/ml Co to oznacza? I jaka jest norma? Mąż jest osobą palącą Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

U zdrowych, niepalących osób stężenie CEA wynosi poniżej 5,0 ng/ml, u osób palących nie powinno przekraczać 10 ng/ml. Wynik Pani męża nie stanowi powodu do niepokoju.