Co oznacza wynik żelaza 271,7 przy normie do 145?

Robiłam badania na żelazo i wynik wyszedł bardzo zawyżony. Ponadto jestem wrzodowcem oraz przyjmuję antydepresanty. Czy to może jakoś wpływać na wynik?

Redakcja abcZdrowie

Podwyższony wynik żelaza świadczy o nadmiarze tego pierwiastka w organizmie, wynikającym bądź z nadmiernej podaży, bądź z defektów wchłaniania czy właściwego wykorzystywania żelaza w organizmie. Wymaga to poszerzenia diagnostyki, celem ustalenia przyczyny nadmiaru żelaza. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszą diagnostyka.