Co oznacza wyniki badania krwi w kierunku chorób wątroby?

Dzień dobry, Będę bardzo wdzięczny za pomoc w interpretacji wyników. Mam podwyższone: ALT 51 U/l < 41 AST 66 U/l < 38 Triglicerydy 2,0 mmol/l < 1,7 Triglicerydy 177 mg/dl < 150 Cholesterol całkowity 6,1 mmol/l < 5,0 Cholesterol całkowity 235 mg/dl < 190 oraz EO% 5,4 % < 5,0 Nie mam nałogów, alkohol piłem ostatnio pewnie 2 lata temu, nie mam nadwagi. Ostatnio jednak jestem permanentnie zmęczony i śpiący. Czy takie wyniki mogą oznaczać jakaś poważną chorobę wątroby? Pozdrawiam F.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakieś leki Pan przyjmuje? Aby moc się wypowiedzieć konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi wynikami, proponuje zgłosić się do lek POZ