Co oznacza wyniki Gastritis chronica minoris gradus antri sine atrophia?

Wyniki moich badań: Gastritis chronica minoris gradus antri sine atrophia (M-4000). Gastritis chronica activa mediocris gradus corporis sine atrophia (M-4000). Bakterie spiralne w barwieniu giemza ( )(M-4000H). Co to oznacza?

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka okolicy wpustu małego stopnia bez atrofii. Przewlekłe zapalenie błony śluzowej trzonu żołądka średniego stopnia bez atrofii.