Co oznacza wyniki MR i zmiany zwyrodnieniowe?
Witam mam pytanie odebrałam wyniki MR zmiany zwyrodnienie pod postacią osteofitow na przednich tylnych krawędziach trzonów dwupoziomowe zmiany degenejne krążków m/kr w odcinku L4-S1z częściową dehydratacją na poziomie L4-L5 masywna okrężna wypuklina zwężenie kanału kręgowego ok.50% na poziomie S2 drobna torbiel tarlowa 8mm co to znaczy czy czeka mnie operacja

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Zmiany są duże, kwalifikacja do zabiegu zależy jeszcze od stanu klinicznego, dolegliwości. Konieczna kontrola u neurochirurga.