Co oznacza wypadanie włosów przy chorej tarczycy?

dzień dobry, od kilku lat lecze tarczyce, a mimo to wciąż wypadają mi włosy garsciami. Początkowo myślałam że to stres, ale biorę tabletki uspokajające, a problem wrócił. Mam problemy z krwawieniami miedzymiesiaczkowymi, miałam robione badania hormonalne i wszystko jest ok, USG jajników również było prawidłowe. Mam ciągłe niedobory żelaza, guzki w piersiach.. Nie wiem co mam robić, wszystkie badania wychodzą dobrze, a ja dziennie tracę garść włosów. Mogliby mi państwo doradzić co robić, co zbadać,wszystko wychodzi ok. Zastanawiam się czy winowajcą nie jest jakaś nietolerancja pokarmowa, bo naprawdę już nic nie przychodzi mi do głowy. Jakiś czas temu miałam badaną również skórę głowy, nerki, wątrobę - wszystko jest dobrze. Lekarze odsyłają mnie od jednego do drugiego. Może państwo mają pojęcie co może powodować te wszystkie dolegliwości? Może warto spróbować diety no bezglutenowej?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udać się do lekarza endokrynologa i kierowąc się jego zaleceniami, wskazna także konsultacja lekarza dermatologa.