Co oznacza wypadanie włosów przy cukrzycy?

Witam. Mam 29 lat. W styczniu 2018r dowiedziałam się że jestem chora na cukrzycę typ 2. Do tego mam anemi z braku żelaza. Od 2 tyg strasznie wypadają mi włosy z całej głowy nie wiem co się dzieje i od czego to.prosze o pomoc moj lekarz twierdzi że to od anemi sińfe pod oczami a teraz to jeszcze brak miesiaczki i jak są to bardzo bolesne i obfite. Prosze mi pomuc.

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy przez Panią opisane rzeczywiście wskazują na anemię z braku żelaza. Powinna Pani uzupełnić żelazo w organizmie, stosować odpowiednią dietę i objawy powinny najpierw złagodnieć, a potem ustąpić.