Co oznacza wypuklina krążka międzykręgowego powodująca niewielki ucisk worka opony twardej?

Witam. Ania, lat 24. Dostałam taki oto wynik z TK kręgosłupa : L4-L5 wypuklina krążka międzykręgowego powoduje niewielki ucisk worka opony twardej oraz zwęża lewy schyłek boczny. L5-S1 duża pośrodkowo lewoboczna szerokopodstawna przepuklina dyskowa powoduje wyraźny ucisk worka opony twardej oraz lewego korzenia nerwu S1,zwęża lewy schyłek boczny i lewy otwór międzykręgowy uciskając biegnący tam lewy korzeń nerwu L5. Czy to sugeruje operację, czy rehabilitacje? bo jeden lekarz odsyła do drugiego

Witam serdecznie,

Oznacza to chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.