Co oznacza wypukły ślad na wardze u dziecka?

U mojej 5 miesięcznej córki po zadarapaniu nad górną wargą został podłużny wypukły ślad. Dodam że początkowo myśleliśmy że to opryszczka bo tak to wygląda. Jednak maści na opryszczka nic nie dały. Wypukły ślad pozostał....czy to może być blizna i co z nią mogę zrobić? Jest twarde w dotyku.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rzeczywiście było to po zadrapaniu, to najpewniej jest to blizna. Powinna ona zniknąć, jednak może to po prostu potrwać trochę czasu.