Co oznacza wystąpienie konfliktu FAI typu cam?

Witam. Mam 52 lat. Na zlecenie lekarza ortopedy wykonałem RM stawu biodrowego lewego z powodu dolegliwości bólowych. Dwadzieścia lat temu przebyte przekrętarzowe złamanie lewej kości udowej z wtórnymi zmianami zwyrodnieniowym. Opis badania Stan po leczeniu przekretarzowego złamania lewej kości udowej w przeszłości, stycznie do kretarza większego widoczne są drobne artefakty od metalu, sygnał z szyjki jest nieco niejednorodny. Obraz pooperacyjny jest prawidłowy. konfiguracja bliższych konców kości udowych może usposabiać do wystąpienia konfliktu FAI typu cam. Drobne osteofity na krawędziach powierzchni stawowych. Sygnał z głów kości udowych oraz panewek stawowych jest prawidłowy. Szerokość szpar stawowych obustronnie prawidłowa. Prawidłowa ilość płynu w jamach stawów. Tkanki miękkie okołostawowe bez patalogicznych sygnałów. Narządy miednicy mniejszej bez patologicznych sygnałów. Wnioski: Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, po za tym obraz bez cech patologii. Z tego opisu wynika , że jest tylko nie wielkie zmiany zwyrodnieniowe ? Badający mnie lekarz wystawiający skierowanie na RM badanie fizykalne bolesność ograniczenie ruchomości w stawach biodrowych. Chyba nie ma co stawać na komisje jesli jest Taki wynik badania? Proszę o wytłumaczenie co to jest wystąpienie konfliktu FAI typ cam? Mam odległą wizyte u lekarza a chciałbym coś wiedzieć o tym opisie.

Konflikt udowo-panewkowy (FAI – femoroacetabular impingement) to patologia budowy kostnej w obrębie miednicy. Najprościej FAI można opisać jako nieprawidłowy kontakt panewki stawu biodrowego z górną częścią kości udowej. Etiologia powstawania konfliktu udowo-panewkowego nie jest znana, jednak większość badaczy upatruje przyczyny w nieprawidłowym rozwoju kości we wczesnym dzieciństwie.
W konflikcie typu CAM głowa kości udowej nie zachowuje owalnego, prawidłowego anatomicznie kształtu, co prowadzi do zaburzenia toru ruchu głowy kości udowej w panewce oraz w konsekwencji do niszczenia chrząstki stawowej oraz odrywania się obrąbka panewki.
pozdrawiam