Co oznacza wysypka na policzkach u małego dziecka?

Moje dziecko ma jakąś wysypke której wczoraj nie było, a dziś jest. Wysypka jest chropowata oraz ma kolor czerwony kropeczki malutkie na policzkach. Karmimy butelką mlekiem nan opti pro 1 h.a. dzieci mają miesiąc i 19 dni. Dodatkowo zauważyliśmy linie czerwone na głowie na kosci ciemieniowej trochę wypukłe. Proszę o poradę.

Przyczyny takich zmian na policzkach u niemowląt mogą być różne, również alergiczne. Proszę zgłosić się do pediatry, aby ocenił zmiany i zalecił odpowiednie postępowanie.