Co oznacza wzmożony rysunek zrębowy w polach obu płuc?

Witam ! Co to znaczy wzmożony rysunek zrębowy w polach obu płuc ? Przepona wyżej ustawiona,miąższ bez zmian.Serce niepowiększone. Czy to dobry wynik?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wzmożony rysunek zrębowy może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem wynik schorzeń zapalnych, układowych, itd. By wskazać prawdopodobną przyczynę koniecznie należy zinterpretować wynik w oparciu o pełne dane kliniczne. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.