Co oznacza zaburzenie architektoniki gruczołów ze zmniejszeniem liczby komórek kubkowych?

Wycinki z wstępnicy i zstępnicy Błona śluzowa jelita grubego z obecnymi w jej blaszce właściwej gęstymi naciekami zapalnymi ,w których składzie dominują komórki plazmatyczne i eozynofile. Dodatkowo stwierdza się zaburzenie architektoniki gruczołów ze zmniejszeniem liczby komórek kubkowych oraz drobne ogniska destrukcji nabłonka pokrywowego. Obraz mikroskopowy, chociaż nie do końca patognomoniczny może odpowiadać rozpoznaniu fazy zaostrzenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza gastroenterologa i odpowiednie dalsze postepowanie diagnostyczno lecznicze