Co oznacza zaburzenie widzenia po operacji zaćmy?

Dzień dobry Mam 78 lat i jestem po operacji zaćmy. Na drugi dzień po zabiegu widziałem przez lekką mgiełkę oka operowanego . kolejnego dnia została przeprowadzony zabieg płukania oczodołu i po tym zabiegu prawie nic nie widzę , rozróżniam kolory ściany zarys okien zarys dłoni z odległości pół metra leżę już ósmy dzień Pani doktor mówi ,że mam opuchniętą rogówkę biorę sterydy różne kroplówki a efektu nie ma . Proszę o pomoc czy jeszcze uda się to naprawić bo już jestem załamany i nie wiem co robić cały czas leżę w szpitalu nie wiem jak długo czy lekarze coś zepsuli jeszcze raz proszę o pomoc Tomasz

Musiałabym widzieć oko i zmierzyć grubość rogowki i ocenić komórki śródbłonka żeby stwierdzić w jakim stanie jest oko.
Często po operacji zaćmy rogówka jest opuchnięta jakiś czas. Zwykle nie dłużej niż 5-7 dni.
Jeżeli po tym czasie nie ma widzenia i rogówka jest spuchnięta to może być problem.