Co oznacza zaczerwienienie i suchość oczu?

Witam, od ponad 2 tygodni mam ciagle zaczerwienione i suche oczy, rano po przebudzeniu są tak jak by sklejone wydzielina która wyglada jak ropa. Żadne krople nie pomagają w ustąpieniu tych dolegliwości. Dochodzi do tego również ból głowy nasilający się przy pochylaniu i czasami cieknącą woda z nosa. Dzisiaj zauważyłam bardzo brzydki zapach z nosa. Zażywam izotek, czy to może mieć jakiś związek? Czy to zapalenie zatok?

Jaki stan ogólny ? sen?? Ważne objawy, PACJENT, do omówienia z Lekarzem leczącym, Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia i nastroju, trybu życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam