Co oznacza zaczerwienienie po usunięciu pieprzyka?

około 1,5 miesiąca temu miałam usuwany laserowo pieprzyk na twarzy. W chwili obecnej miejsce po zabiegu wydaje się ciemniejsze, lekko zaczerwienione. Czy powinnam udać się do lekarza, który to wykonywał czy przeczekać? Miejsce nie boli, nie odstaje.

Zanim blizna po usunięciu przybierze kolor skóry otaczającej, może minąć kilka miesięcy. Cierpliwości. Na to miejsce proszę stosować krem z filtrem UV nr 50.