Co oznacza zaczerwienienie po usunięciu znamienia pod pachą?

Dwa dni temu miałam zabieg usunięcia chorurgicznego nie groźnego zamienia spod pachy , stosowałam osconisept w sprayu i zakleiałam szwy opatrunkiem. dziś zauważyłam dziwne zgrubienie oraz zaczerwienienie na ranie ( wygląda jak wystające mięso ) bardzo się boję A do poniedziałku daleko .. rana cały czas jest zakleiona , preparatem pryskałam przy każdej zmianie opatrunku, możliwe że przesadziłam z dyzynfekcja?

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno to jednoznacznie określić nie widząc zmiany. Może to być zwykły odczyn zapalny w reakcji na zabieg. Inną możliwością jest, że jeden ze szwów 'puścił' i widzi pani niezasklepioną ranę. Wątpliwe żeby mogła sobie pani zaszkodzić kilkukrotnym przemywaniem rany Octaniseptem przy zmianie opatrunku.