Ropiejące oko u niemowlaka

Witam! Mam pytanie dotyczące ropiejącego oka u niemowlaka. Dziecko wczoraj wieczorem miało zaczerwienione oczko (białko, najbardziej przy krawędziach gałki ocznej, prawie białe przy źrenicy) jeszcze przedwczoraj miał trochę wyschniętą „ropę”?(„śpiochy” budyniowa żółtawo-zielona - jestem mężczyzną). Wczoraj ropa również się pokazywała, ale tylko na wieczór. Dzisiaj żona obserwowała i wszystko było ok do czasu. Wieczorem około 18-tej znowu zauważyliśmy zaczerwienione białko (oczko) i ropa z kącika sączy niemal cały czas. Z czego może wynikać takie ropiejące oko u niemowlaka? Jutro wybierzemy się do lekarza pierwszego kontaktu, mieszkamy w małej miejscowości. Boję się, że lekarz pierwszego kontaktu zbagatelizuje sprawę i przepisze krople, każe czekać, nie wiem tydzień i przyjść do kontroli. Pewnie stanowczo poprosimy o skierowanie do okulisty, ponieważ jest dodatkowo drugi problem, który w sumie zbagatelizowaliśmy. Często dziecko podczas przebierania pieluszki (na plecach:)) zakrywa rączkami oczy. Kiedyś krzyczał, że oczy bolą (zaprószył nie raz czymś i myśleliśmy, że ma uraz i się boi), od jakiś dwóch miesięcy nazywa to inaczej, mówi, że leci kurz do oczu i oczka pieką. Dom nie jest zakurzony, pokoje są utrzymywane w czystości, kurz jest pod promienie słoneczne zauważalny, ale w normach znanych mi z innych mieszkań. Łatwo też na zewnątrz zaprósza oczy (łatwo w porównaniu do nas, nie wiem jak w porównaniu do rówieśników, mamy jedno dziecko). Tak, że prosiłbym o jakąś radę lub wykwalifikowaną opinię dotyczącą ropiejącego oka u niemowlaka(jeżeli jest to możliwe okulisty).
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam serdecznie!
Zaczerwienie spojówek najbardziej nasilone obwodowo i pojawiająca się ropa świadczy najprawdopodobniej o bakteryjnym zapaleniu spojówek, i będzie wymagało zastosowania miejscowo do oczu antybiotyków. Jest to jednak schorzenie, które właściwie leczone zwykle nie powoduje powikłań.
Natomiast jeśli dziecko miewa często wrażenie jakby coś mu wpadło do oka, to może warto sprawdzić, czy te dolegliwości nie mają podłoża alergicznego. Najlepiej oceni to lekarz okulista.
Do okulisty nie jest potrzebne skierowanie, wystarczy umówić się na wizytę.
Pozdrawiam serdecznie!