Co oznacza zamazywanie się obrazu?

Witam. Od dłuższego czasu cierpię na zawroty głowy, chroniczne zmęczenie, mam problemy z widzeniem. Zakazuje mi się obraz to co jest ode mnie oddalony. Ponadto w nocy nagle przebudzam się nie mogę złapać oddechu drżą mi mięśnie. Podstawowa morfologia i badanie moczu wyszło ok. Plus miałam badanie czy w moim organizmie występuje infekcja. Nie wykazało. Naczytalam się ostatnio dużo o podobnych objawach ze to może być kiła, chlamydioza a najgorszym wypadku wirus Hiv. Nie jestem osobą rozwiązała. Mój były partner nie należał do wiernych. Wiem ze miał wiele przygód na swoim koncie. Rok temu miałam grzybicze zapalenie pochwy. Czy moje objawy moga sugerowac ktoras chorobe przenoszą drogą płciową? Czy moje podejrzenia sa niepodstawne i zaganiam sie tylko w kozi róg? Badań pod tym kontem nie robiłam. może nie być istotne ale w ostatnim czasie byłam pod wpływem ogromnego stresu, ponadt przeszłam przeszłam w tym roku ciężka grypę. Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi

Lek. Paweł Szadkowski

W pierwszej kolejności doradziłbym pani udanie się do lekarza okulisty w celu oceny narządu wzroku (w dalszej diagnostyce pani problemu wykluczenie takiej patologii jest bardzo istotne). Pani dolegliwości powinny zostać ocenione przez lekarza podczas wizyty. Może pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu w tym celu. Niektóre objawy sugerują tło psychogenne, ale konieczne jest wcześniejsze wykluczenie przyczyny somatycznej pani dolegliwości.