Co oznacza zaniżony poziom tyreoglobuliny?

Witam serdecznie. Chcialam zapytac co oznacza zanizony poziom tyreoglobuliny? Zrobilam badania krwi i wyszedl poziom tg 3,42 a przy nim oznaczenie alarmowe z laboratorium (norma 3,5). Tak wiec idac tym sladem ze cos jest nie tak zrobilam test na anty tg i jestem na gornej granicy 113,9(115 norma). Dodam ze ft3 i ft4 oraz tsh sa w normie. Czy panikowac i udac sie do lekarza (musze doleciec z zagranicy) xzy poczekac? Nie wiem co robic prosze o odpowiedz. Dziekuje z gory. Pozdrawiam Paulina.

Witam Panią,

Powinna Pani monitorować sobie stężenie hormonów tarczycy oraz antyTG.Wygląda na to , że ma Pani zbyt małą syntezę tyreoglobuliny, co może wynikać z obecności przeciwciał. Tyreoglobulna jest syntetyzowana jedynie przez komórki pęcherzykowe tarczycy. Tyreoglobulina ulega jodowaniu, następnie w obrębie tego "prekursora" wytwarzane są hormony tarczycy. Jeśli wzrośnie miano przeciwciał może pojawić się niedoczynność tarczycy wówczas konieczne będzie leczenie. Optymalne TSH w Pani wieku, to TSH < 2,5.

Pozdrawiam serdecznie