Co oznacza zapis echa serca 24-latki?

Co oznacza opis echo serca, czy powinnam się czymś niepokoić? LCDD - 5 cm; IVS-0,9 cm; PW - 1 cm; RVDD - 3 cm; LA - 3,5 cm; Ao - 2,8 cm; AcT - 130 ms; TAPSE - 26 mm; EF 60 %; Aorta wstępująca oraz pień płucny nieposzerzone. Wymiary jam serca w normie. Ślad niedomykalności zastawki trójdzielnej. Niewielkie włóknienie brzeżne płatków zastawki aortalnej. Vmax 1,3 m/s. Bez odcinkowych zaburzeń kurczliwości. Prawidłowa funkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory. Zachowana funkcja skurczowa prawej komory. Osierdzie niezmienione. Z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki powód badania? Wskazana ocena przez specjalistę kardiologa