Co oznacza zapis o prawidłowej czynności podstawowej R-z zaznaczona prawidłowo?

Wynik EEG:"Zapis o prawidłowej czynności podstawowej R-z zaznaczona prawidłowo. Na tym tle w lewej okolicy potylicznej w czasie Hv piszą się fale ostre i wolne o amplitudzie do 100 uV. Fs nie nasila patologii". Co oznacza taki wynik? Jakie mogą być objawy takiej patologii? Co to za rodzaj fal? Co to jest Fs? Jakie fale powinny się pisać normalnie (stan świadomego spoczynku)?

Witam!
Prawidłowa czynność podstawowa składa się z fal alfa 8-13 Hz. Reakcja zatrzymania (r-z) jest wyciszeniem lub obniżeniem woltażu czynności podstawowej po otworzeniu oczu i jest to normalne. Natomiast zarejestrowane po prowokacji hiperwentylacją fale ostre i wolne o wyższej od tła amplitudzie są już patologią. Fs jest to skrót od fotodtymulacji - kolejna próba prowokacyjna.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.