Co oznacza zapis w badaniu patomorfologicznym - polipowaty fragment endometrium bez rozrostu?

Dzień dobry, w ostatnim czasie przeszłam zabieg operacyjny usunięcia polipa trzonu macicy metoda histeroskopową. Odebrałam wynik badania patomorfologicznego usuniętego polipa, który brzmi następująco: "polipowaty fragment endometrium bez rozrostu, nie można wykluczyć, że pochodzi z polipa endometrialnego." Zanim udam się na wizytę kontrolną do ginekologa chciałabym zapytać co oznacza to rozpoznanie i jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu tego schorzenia. Dziękuję za odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

opis wskazuje na polipa endometrialnego, czy zabieg usunął całego polipa? jakiej wielkości był polip? opis bardziej wskazuje na pobranym wycinku który nie przedstawia zmian poważniejszych, aczkolwiek napewno konieczna dalsza regularna kontrola.