Co oznacza zaznaczona obecność dyskretnej osteofitozy brzeżnej na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych?
Jak zinterpretować takie wyniki badan rtg? Bardzo proszę o pomoc! Rotacja kręgów wzdłuż osi długiej kręgosłupa lędźwiowego z obrazem dyskretnej rotacji prawostronnej i zaznaczonym pogłębieniem lordozy i widocznym poziomym ustawieniem kości krzyżowej, co daje obraz przesunięcia linii obciążenia statycznego kręgosłupa przed promontorium. Zaznaczona obecność dyskretnej osteofitozy brzeżnej na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych jako oznaka spondyloarthrozy incipiens.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Czy był jakiś uraz ? Jaka praca? Konieczna konsultacja lekarza ortopedy lub neurochirurga po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć . Opis zmiany zwyrodnieniowe