Co oznacza, że lordoza lędźwiowa jest spłycona?

spłycenie lordozy lędźw., lewo-wypukłe skrzywienie kręgosłupa L;zmiany zwyrodnieniowe-dehydratacji i obniżenia krążkówL4-L5,L5-S1;drobne ognisko w tylnej części krążka międzykręg. L4-L5 o podwyższonym sygnale w obrazach T2-zal. i STIR-cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego;tylno-boczna lewa przepuklina krążka międzykręgowego L4-L5 ze zwężeniem zachyłka bocznego z możliwością ucisku nerwu;ostre ustawienie kości krzyżowej;zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na krawędz.trzonów i w stawach odc. m-k.

Lek. Katarzyna Szymczak

Znaczne i rozległe zmiany, sugeruję wizytę u neurochirurga, aby ocenił czy nie ma konieczności wykonania zabiegu.
Pozdrawiam