Co oznacza, że patologicznych struktur w dołach pachowych i w przestrzeniach międzyżebrowych I do II nie uwidoczniono?
Witam! Dnia 16.02.18 r. miałam USG piersi (sonomammografia). Opis badania: Prawostronnie na godzinie 9 przy brodawce zmiana hipoechogenna, nieregularnego kształtu, policykliczna o przewadze wymiaru AP, z zaznaczonymi spikulami, o wymiarach 6,7x7mm, bez uwidocznionego rysunku naczyniowego. W dołach pachowych nie uwidoczniono patologicznych ww. chłonnych. Patologicznych struktur w dołach pachowych i w przestrzeniach międzyżebrowych I do II nie uwidoczniono. Wniosek: BIRADS IVa Lekarz zalecił biopsję gruboigłową. Czy mam się obawiać?

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Wykonano USG aby ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia rozsianej choroby nowotworowej. U Pani nie uwidoczniono podejrzanych zmiano rozsiew nowotworu w tym badaniu, ale decyzję o biopsji podejmuje się na podstawie skali BI-RADS, która mówi lekarzom jakie dalsze postępowanie diagnostyczne włączyć. U Pani zalecono biopsję aby sprawdzić czy wykryta zmiana ma charakter nowotworowy. Więcej na ten temat przeczyta Pani na stronie Krajowego Rejestru Nowotworów. http://onkologia.org.pl/rak-piersi-kobiet/