Co oznacza, że patologicznych struktur w dołach pachowych i w przestrzeniach międzyżebrowych I do II nie uwidoczniono?

Witam! Dnia 16.02.18 r. miałam USG piersi (sonomammografia). Opis badania: Prawostronnie na godzinie 9 przy brodawce zmiana hipoechogenna, nieregularnego kształtu, policykliczna o przewadze wymiaru AP, z zaznaczonymi spikulami, o wymiarach 6,7x7mm, bez uwidocznionego rysunku naczyniowego. W dołach pachowych nie uwidoczniono patologicznych ww. chłonnych. Patologicznych struktur w dołach pachowych i w przestrzeniach międzyżebrowych I do II nie uwidoczniono. Wniosek: BIRADS IVa Lekarz zalecił biopsję gruboigłową. Czy mam się obawiać?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wykonano USG aby ocenić prawdopodobieństwo wystąpienia rozsianej choroby nowotworowej. U Pani nie uwidoczniono podejrzanych zmiano rozsiew nowotworu w tym badaniu, ale decyzję o biopsji podejmuje się na podstawie skali BI-RADS, która mówi lekarzom jakie dalsze postępowanie diagnostyczne włączyć. U Pani zalecono biopsję aby sprawdzić czy wykryta zmiana ma charakter nowotworowy. Więcej na ten temat przeczyta Pani na stronie Krajowego Rejestru Nowotworów. http://onkologia.org.pl/rak-piersi-kobiet/