Co oznacza, że stwierdzono cechy regresji?

Prosze o diagnozę. Melanoma malignum,superficial spreading.Zmiana w radialnej fazie wzrostu. Wg Clarka II, wg Breslowa-0,4mm.Aktywność mitotyczna 0 mitoz/1mm2.Zmiana bez owrzodzenia.U podstawy nowotworu naciek limfocytarny"non-brisk".Nie swierdzonocech inwazji naczyń.Stwierdzono cechy regresji.W utkaniu zmiany przewaza czerniak in situ, u podstawy zmiany widoczne utkanie znamienia barwnikowego. imunochistochemicznie zaznaczona jest stratyfikacja ekspresji antygenów HMB 45 i cykliny D1 w obrebie znamienia. Zmiana usunieta z marginesem otaczjacym tkanek; najwezszy margines boczny szer. 2mm(dla składowej in situ 0,3mm) głeboki 2,5 mm. pT1a

Lek. Michał Lenard

W usuniętej zmianie stwierdzono czerniaka rosnącego powierzchniowo, nie wykazującego cech dawania przerzutów. Wynik powinien być oceniony przez Pani lekarza prowadzącego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!