Co oznacza, że szerokość szpary stawowej stawu kolanowego jest zachowana?

Wynik RTG stawu kolanowego lewego. Szerokość szpary stawowej stawu kolanowego zachowana. Osteofit podstawy rzepki, guzka przyśrodkowego kości piszczelowej, skelrotyzacja powierzchni stawowej kości piszczelowej. Mogę p[rosić o wyjaśnienie tych wyników? Nadmieniam, że do lekarza zgłosiłem się po tym jak strasznie podczas treningów zaczął boleć piszczel pod kolanem i samo kolano z przodu. Po czasie zacząłem czuć jakby nadruchliwość kolana, tak jakby noga kołatała od kolana w dół niestabilnie ponad zakres swojego ruchu. Ogólnie noga stała się mało stabilna.

rtg drobne zwyrodnienia
Ale objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu więzadeł a tego nie widać w rtg