Co oznacza, że szyjka macicy jest miękka w 31. tygodniu ciąży?

Co oznacza ze szyjka macicy jest miekka w badaniu ginekologicznym reka a z usg jest wrecz idealna jak twierdzi lekarz. Czy to powod do niepokoju? I jak rozpoznac ze brzuch twardnieje,bo poki co wyczuwam tylko jak twardnieje podczas zmiany pozycji dziecka a to juz 31tydz.ciąży. i trwa to chwilę poki nie obkreci sie inaczej... bardzo prosze o odpowiedz i z gory bardzo dziekuje!

W 31 tygodniu ciąży szyjka macicy powinna być miękka, więc wszystko jest w porządku. Z Pani brzuchem myślę, że wszystko jest też w porządku. Ginekologowi chodziło o stały twardy, napięty, niezależnie od ruchu płodu brzuch - wtedy świadczyłoby to o patologii.