Co oznacza zgrubienie i ubytek dziąsła pod protezą?

Witam serdecznie . Mialam wyrwane 2 zeby jedynki jakis rok temu . I od tamtej pory nosze proteze temczasowa na te dwa zeby. Ostatnio zauwazylam mala golke z jednej strony na dziasle pod proteza i mam wrazenie ze jest tam ubytek dziasla tez . Czy to cos powaznego? Czy przy noszeniu protez to sie zdarza? Plucze szalwia dziasla i jest lepiej raz gorzej. Prosze o pomoc stomatologa. Dziekuje

Witam serdecznie,
Bardzo możliwe, że jest to objaw stanu zapalnego, który rozwija się wewnątrz w miejscu po usuniętych zębach. Może to być też spowodowane nadmiernym uciskiem protezy w tym miejscu.
W obydwu przypadkach nie należy lekceważyć dolegliwości, tylko zgłosić się jak najszybciej do lekarza na konsultację, najlepiej połączoną z diagnostyką RTG. Najlepiej tego nie odkładać, ponieważ dolegliwości najprawdopodobniej będą się nasilać.