Co oznacza zgrubienie na łopatce?

Mój problem to tkanka tłuszczowa.Jestem 3 lata po operacji plastycznej brzucha i znalazłam na łopatce zgrubienie.Ogladnął fizjoterapeuta i prawdopodobnie to tam zbiera się tłuszcz.Oczywiście do lekarza tez pójdę ale również chodzi mi o całe otłuszczone ciało i zabiegi .Nie mogę sie zdecydować co daje szybszy efekt ?Czy VELASHAPE czy lepiej Storz Medical.Będe w Polsce tylko kilka tygodni i chciałabym wybrać szybka metodę z szybkimi efektami.

Obie metody dają oczywiście efekt. Natomiast to nigdy nie jest, wbrew zapewnieniom firm, efekt natychmiastowy. Taki efekt daje tylko chirurgia plastyczna. Ponieważ większość tych metod polega na niszczeniu komórek tłuszczowych bez ingerencji bezpośredniej do organizmu to trzeba poczekać aż organizm usunie resztki komórek tłuszczowych. A to trwa kilka tygodni.