Co oznacza zgrubienie nad blizną po usunięciu tarczycy?

Witam, (kobieta, 22 lata), jestem po operacji (8.08.17) usunięcia guza tarczycy (prawie cały lewy płat i część prawego). Nie było problemów z gojeniem, dyskomfort w przełykaniu, ziewaniu, kichaniu niemal ustąpił, natomiast wczoraj pojawiło się wyczuwalne i dość widoczne zgrubienie nad blizną w okolicach tarczycy. Utrudnia to przełykanie. Kilka dni temu byłam w górach, czy to mogło być spowodowane wysiłkiem fizycznym? Wizytę u lekarza mam dopiero w środę (6.09), czy zgłosić się jutro do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że warto jest udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.