Co oznacza zgrubienie w obrębie powłoki brzusznej?
Witam, Rok temu wyczulam zgrubienie w powłoce brzusznej , niezwłocznie umówiłam się do specjalisty. Obraz usg sugeruje ognisko endometriozy. Jestem po CC, jednak ognisko nie znajduje się w bliźnie, tylko nad, w okolicy pępka, czy jest więc to możliwe?. W tym roku kontrola pokazała powiększenie , ale radiolog nadal sugeruje endometrioze, czy można zaufać samemu usg? Czy ognisko może być w innej okolicy niż blizna ? Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Czy zmiana może zawierać komórki nowotworowe?. Planuje ją usunąć przy ewentualnej drugiej CC, być może za 2lata, czy mogę tyle czekać ?. Dziękuję za odpowiedz

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Jeżeli doświadczony lekarz specjalista poweidział, że obraz sugeruje endometriozę, to najprawdopodobniej jest to endometrioza. Ogniska endometriozy mogą znajdować się praktycznie w każdym miejscu w organizmie (nawet w sercu, płucach, mózgu). Mogą też ulec powiększeniu. Jeżeli zmiana budzi u pani spory niepokój, to polecam poinformowanie o swoich obawach ginekologa, który na pewno posiada większe doświadczenie ode mnie (początkującego lekarza). Pozdrawiam i życzę zdrowia.