Co oznacza zgrubienie w okolicach pępka?

Wykryłem zgrubienie w okolicy pępka.Mam podobne w okolicy łokcia prawej ręki(do obserwacji), zgrubienie w okolicach mostka(tluszczak).Martwi mnie nowe zgrubienie obok pępka.Kiedy się pojawiło?Nie wiem.Kilka miesięcy temu usg brzucha ok(dużo gazów). Dzisiaj byłem na sor na pytanie czy to tluszczak powiedziano że raczej NIE skoro trzy się pojawiły. Po sprecyzowaniu że dwa mam mam już długo kazano obserwować i do rodzinnego się udać. Skoro lekarz stwierdził że to nie tluszczak to co? Pozdr

Powstawanie tłuszczaków jest pewną tendencją. Pojawianie się ich nie jest dziwne. Zgłaszanie się z taką dolegliwością na SOR jest nierozsądne. Obserwacja i okresowe USG są wystarczające. Jeżeli wiążą się z dolegliwościami należy udać się do chirurga w celu umówienia się na usunięcie.