Co oznacza zielony stolec u niemowlęcia?

Witam, moja mała dziewczynka ma niecałe dwa msc i od kilku dni pojawia sie zielona kupka i widzę ze boli brzuszek bo próbuje zrobić po czym płacze jak kupa nie wychodzi, na przemian robi żółta normalna kupę i kilka razy zielona w ciagu dni. Martwie sie, zawsze na śniadanie jem muesli z bananem i mlekiem. Czy to moze być przyczyna czy moze udać sie szybko do lekarza??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie zielony stolec u niemowlęcia jest częstą przyczyną niepokoju rodziców. Często zielone zabarwienie wynika z obecności kwasów żółciowych, które są naturalnie wydzielane do światła przewodu pokarmowego. Jeżeli nie ma niepokojących objawów takich jak domieszka krwi, śluzu, ropy w kale, brak przyrostu masy ciała itp., to po prostu powinna Pani na najbliższej wizycie kontrolnej wspomnieć o tych dolegliwościach pediatrze. Jeżeli karmi Pani piersią to nie ma potrzeby aby wykluczała Pani jakieś składniki ze swojej diety. W razie pojawienia się niepokojących objawów powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do pediatry.