Co oznacza złuszczony naskórek podczas miesiączki?

Moje miesiączki trwają około 5 dni. Podczas miesiączki przez pierwsze dwa dni mam bardzo obfitą miesiączkę, podczas tych dwóch dni mam duże bóle brzucha i takie wypadające kawałki naskórka, które są około 4-6 cm długości, nie są to skrzepy krwi tylko skóra. Nie wiem, czy powinnam się tym martwić, kiedyś nie miałam czegoś takiego podczas okresu. Takie objawy mam od okołu roku, nie powtarzają się przy każdej miesiączce, ale dość często. Miesiączki mam w miarę regularne 29-32 dni. Proszę o radę, co to może być.
Powinnam zgłosić się do lekarza ?

Witam serdecznie!

Przyznam, że w pierwszej kolejności pomyślałam o występowaniu skrzepów w Pani krwi menstruacyjnej. Skoro jest Pani pewna, że nie jest to krew, to zakładam, że ma to barwę jasnoróżową i konsystencję dość zbitą. Niestety muszę powiedzieć, że pierwszy raz spotykam się z czymś takim.

W drogach rodnych kobiety nie ma nic takiego, co mogłoby odpadać i ulegać wydaleniu. Nawet zaawansowane zmiany nowotworowe nie objawiają się w ten sposób, więc naprawdę trudno jest określić, co to może być.

Ze względu na wydalanie opisywanych przez Panią tworów jedynie podczas miesiączki należy przypuszczać, że ma to pochodzenie maciczne.

Zasadniczo do ustalenia pochodzenia wydalin konieczna jest cytologia (należy ją robić raz w roku) oraz pełne badanie ginekologiczne. To może zrobić Pani jedynie lekarz ginekolog podczas wizyty w poradni.

Pozdrawiam